آموزش ساخت فلش دیسک بوت چندگانه با نرم افزار YUMI

Add WinPE Boot Menu
فیلم آموزش اضافه کردن WinPE به منوی بوت سیستم عامل جاری
مهر ۷, ۱۳۹۵
Sticky keys
آموزش استفاده از کلیدهای Sticky keys در ویندوز
مهر ۱۰, ۱۳۹۵
نمایش همه
YUMI Multiboot USB Creator

YUMI Multiboot USB Creator

آموزش ساخت فلش دیسک بوت چندگانه با نرم افزار YUMI:

نرم افزارهای زیادی وجود دارند که می توانید فایل ایمیج آنها را بروی دی وی دی رایت کنید و آنرا اجرا کنید. اما اگر می خواهید بجای آن از یک فلش دیسک استفاده کنید و نرم افزارهای مورد نیاز خود را توسط Flash Disk راه اندازی کنید، نرم افزار YUMI ابزاری کارآمد برای این منظور می باشد.

فرض کنید کامپیوتر شما دچار آلودگی به ویروس شده است. سیستم قادر به بوت ویندوز نیست، تا بتوانید با استفاده از آنتی ویروس فایل آلوده را پاکسازی کنید. نرم افزار YUMI براحتی با استفاده از دیسک نجات آنتی ویروسی که قبلا تهیه کرده اید، فلش دیسک را قابل بوت خواهد کرد.

پس از ساخت فلش بوتیبل شما قادر خواهید بود تا سیستم را از پورت USB راه اندازی کرده و با اسنفاده از آن درایوهای هارد دیسک کامپیوتر را توسط آنتی ویروس اسکن کرده و فایل یا فایل های آلوده را پاکسازی کنید.

البته برخی از شرکت های سازنده آنتی ویروس ها این دیسک نجات قابل بروز رسانی را توسط درگاه اینترنتی در اختیار شما قرار میدهند تا با استفاده از آن بتوانید سیستم آلوده را اسکن و پاکسازی کنید. در صورت امکان اجرای سیستم عامل نیز می توانید از طریق اینترنت و بصورت آنلاین سیستم خود را توسط شرکت های آنتی ویروس اسکن کنید.اسکن کامپیوتر توسط آنتی ویروس آنلاین

شرکت های آنتی ویروس زیادی هستند که خدمات آنلاین برای اسکن کامپیوتر کاربران محیا ساخته اند. منجمله می توان شرکت های آنتی ویروس زیر را بدان اشاره کرد که بصورت آنلاین شما را قادر به اسکن سیستم خواهند کرد.

 1. شرکت سازنده آنتی ویروس Bitdefender
  Bitdefender online Scanner آموزش ساخت فلش دیسک بوت چندگانه با نرم افزار YUMI

  Bitdefender

شرکت سازنده آنتی ویروس ESET

ESAT online Scanner آموزش ساخت فلش دیسک بوت چندگانه با نرم افزار YUMI

ESET

بسیار خوب پس بدین ترتیب همانطور که مشاهده کردید علاوه بر اینکه می توانید با استفاده از فلش دیسک قابل بوت با نرم افزا YUMI سیستم خود را اسکن کنید، قادر به اسکن کامپیوتر بصورت آنلاین نیز خواهید بود.

اما این تمام آن چیزی نیست که نرم افزار YUMI می تواند فلش دیسک شما را قابل بوت کند. گستره آن در حوزه انواع توزیع های لینوکس همچون CentOS ، Fedora ، OpenSUSE ، Debian و… سیستم های عامل ویندوز همچون ویندوز ایکس پی، ویندوز ویستا، ویندوز ۷ ، ویندوز ۸ ، ویندوز ۱۰ و… ابزارهای سیستم همچون Ultimate Boot CD ، Ophcrack ، Boot Repair ، Kon Boot-FREE ، Acronis ، Hiren’s CD و… می باشد.

فلش دیسک بوت با نرم افزار YUMI

اما چگونه از این نرم افزار استفاده کنیم؟ این نرم افزار کوچک رایگان را نخست از سایت pendrivelinux دانلود کنید. پس از اینکه بروی کامپیوتر فایل اجرایی آنرا ذخیره کردید مطابق دستور العمل زیر می توانید فلش دیسک را با یکی از ابزارهای که در لیست نرم افزار YUMI وجود دارد قابل بوت کنید.

البته بایستی اضافه کنم که بایستی فایل ISO نرم افزارها را از قبل بروی کامپیوتر بصورت ذخیره شده داشته باشید. هر چند خود این نرم افزار برخی از فایل های کوچک را در فضای ذخیره ابری Dropbox در اختیار شما قرار میدهد.

 1. در گام نخست بایستی درایو فلش دیسک را به نرم افزار YUMI معرفی یا انتخاب کنید.
 2. در گام بعدی یکی از توزیع ها را با کلیک بروی فلش کرکره ای انتخاب کنید.
 3. در صورت وجود فایل در Dropbox می توانید تیک گزینه Download Link را بزنید و یا اینکه با فعال شدن لینک Visit the … Home Page می توانید از سایت سازنده فایل را دریافت کنید
 4. در گام سوم نیز با استفاده از دکمه Browse می توانید فایل ISO نرم افزار مورد نظر را آدرس دهی کنید.
 5. سرانجام بروی دکمه Create کلیک کنید تا نرم افزار در فلش دیسک ذخیره شود.
  YUMI Wizard آموزش ساخت فلش دیسک بوت چندگانه با نرم افزار YUMI

  YUMI

 6. در صورت وجود فایل نیز می توانید تیک گزینه Format را بزنید تا قبل از عملیات ساخت فلش دیسک بوتیبل، Flash فرمت شود.


منبع: فناوری اطلاعات پارسیا

لطفا برای بهبود کیفیت پاسخگویی، سوالات خود را در انجمن های گفتگو مطرح کنید.

مطالب مرتبط

بازدیدها 800
آموزش باز کردن Local Security Policy Editor
آموزش باز کردن Local Security Policy Editor: در این آموزش قصد داریم چگونگی باز شدن Local Security Policy را در نسخه های...
بازدیدها 155
آموزش پیدا کردن پسورد Wi-Fi ذخیره شده در ویندوز ۱۰...
آموزش پیدا کردن پسورد Wi-Fi ذخیره شده در ویندوز 10: دلایل بسیاری وجود دارد که پسورد وایرلس شبکه فعلی یا شبکه های قبلی ک...
بازدیدها 38
آموزش نصب ویندوز بروی فلش دیسک – Windows To Go...
آموزش نصب ویندوز بروی فلش دیسک - Windows to Go: نصب ویندوز بروی فلش دیسک: مایکروسافت ویژگی Windows to Go را در Windows ...
بازدیدها 587
آموزش افزایش کیفیت فونت در ویندوز ۷
در ویندوز 7 می توان برای افزایش کیفیت فونت به روش زیر اقدام کرد. نخست کلیدهای ترکیبی پنجره + R را از صفحه کلید بفشار...
علی کرم زاده
علی کرم زاده

اغلب اوقات به فراگیری علوم کامپیوتر می پردازم و علاقه زیادی به اینترنت و شبکه های کامپیوتری دارم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code