فیلم آموزش کاربرد دسکتاپ مجازی Virtual desktopدر ویندوز ۱۰

Windows Firewall Block IP Address
فیلم آموزش بلاک کردن آدرس IP کامپیوترهای شبکه در ویندوز فایروال
مرداد ۱۶, ۱۳۹۵
آموزش چگونگی صادر کردن ایمیل از Outlook به Excel
مرداد ۱۸, ۱۳۹۵
نمایش همه

Virtual Desktop Windows 10

فیلم آموزش کاربرد دسکتاپ مجازی Virtual desktopدر ویندوز ۱۰:

آخرین ویژگی که به ویندوز ۱۰ افزوده شده دسکتاپ مجازیVirtual desktops” می باشد. اگر شما از لینوکس یا مک استفاده می کنید، می دانید که این یک ویژگی بسیار مفید است. زمانیکه شما برنامه های زیادی را اجرا می کنید، این ویژگی به شما این اجازه را می دهد تا برنامه ها را در دسکتاپ های مجازی سازماندهی کنید.

شاید در نسخه های مختلف و یا با بروز رسانی ویندوز نوع دسکتاپ مجازی متفاوت باشد. اما استفاده و کاربرد آنها یکی خواهد بود.

استفاده از دسکتاپ مجازی “Virtual desktop”

ویژگی دسکتاپ مجازی در ویندوز ۱۰ که “Task View” نامیده می شود، بروی نوار وظیفه “Taskbar” واقع شده است.

Task View 01 فیلم آموزش کاربرد دسکتاپ مجازی Virtual desktopدر ویندوز 10

Task View

با کلیک بروی دکمه “Task View” رابط آن باز خواهد شد، شما می توانید پنجره های باز را در دسکتاپ مجازی مشاهده کرده و یا صفحات دیگری نیز اضافه کنید. زمانیکه شما رابط Task View را برای اولین بار باز می کنید تنها یک دسکتاپ خواهید داشت.

Add Desktop فیلم آموزش کاربرد دسکتاپ مجازی Virtual desktopدر ویندوز 10

Add Desktop

برای اضافه کردن دسکتاپ کافیست بروی دکمه “Add a desktop” یا “New desktop” کلیک کنید. با کلیک بروی آن یک دسکتاپ مجازی اضافه میشود. همچنین برای اضافه کردن Virtual desktop از کلیدهای ترکیبی Windows Key + Ctrl + D استفاده کنید.


Task View 02 فیلم آموزش کاربرد دسکتاپ مجازی Virtual desktopدر ویندوز 10

Task View

اگر شما برنامه ی باز در دسکتاپ ها دارید، در رابط “Task View” تصاویر دسکتاپ ها بصورت کوچک نمایش داده میشود. هنگامیکه موس را بروی دسکتاپ در رابط کاربری “Task View” قرار میدهید برنامه های باز در صفحه نمایش دسکتاپ بصورت تصاویری بزرگتر در رابط “Task View” نمایش داده خواهند شد. بعد از بردن موس بروی دسکتاپ در رابط “Task View” می توانید با استفاده از فشردن و نگه داشتن کلید Alt+Tab بین برنامه ها حرکت کنید و روی آنها سوییچ و برنامه را باز شده در صفحه دسکتاپ ببینید.

Task View 003 فیلم آموزش کاربرد دسکتاپ مجازی Virtual desktopدر ویندوز 10

Task View

همچنین شما می توانید با استفاده از صفحه کلید بین دسکتاپ ها سوییچ کنید. برای این کار کافیست کلیدهای Windows+Tab را بفشارید تا  برنامه جاری در دسکتاپ بصورت بزرگتر نمایش داده شود. برای حرکت بین برنامه ها در رابط کاربری دسکتاپ نیز می توانید از کلیدهای جهت نما “Arrow Key” استفاده کنید. یا اینکه از کلیدهای ترکیبی Windows + CTRL + LEFT/RIGHT استفاده کنید، با “Arrow Key” پس فشردن و نگه داشتن Windows+CTRL به صفحه قبل و بعد هدایت می شوید.


بستن برنامه ها در دسکتاپ مجازی

پس از کلیک بروی “Task View” و کلیک کردن بروی دسکتاپ مورد نظر و قرار گرفتن روی هر کدام از برنامه های باز می توانید با کلیک بروی علامت ضربدر، اقدام به بستن برنامه کنید. همچنین در تصویر زیر نیز می توانید با راست کلیک بروی تصویر بزرگ برنامه های در دسکتاپ مجازی از منوی باز شده بروی Close کلیک کنید تا برنامه مد نظر بسته شود. برای بستن دسکتاپ جاری نیز می توانید از کلیدهای ترکیبی Windows + CTRL + F4 استفاده کنید.

باز کردن برنامه ها در دسکتاپ های مجازی

در دسکتاپ های مختلف می توانید برنامه های گوناگونی را اجرا کنید و یا همانطور که در بالا بدان اشاره کردیم برنامه های مختلف را در دسکتاپ های سازماندهی کنید. بعنوان مثال اگر برنامه ویرایشگر Word را در دسکتاپ اول باز کنید و در دسکتاپ دوم نیز بخواهید همان برنامه را باز کنید به دسکتاپ اول هدایت خواهید شد.

انتقال برنامه ها بین دسکتاپ ها

بعنوان مثال اگر پس از باز کردن برنامه ی در دسکتاپ اول خواستید برنامه را به دسکتاپ ۲ و یا دسکتاپ جدید منتقل کنید. کافیست ابتدا بروی “Task View” کلیک کرده و سپس با بردن موس بروی دسکتاپ و راست کلیک بروی تصویر بزرگتر برنامه از منوی باز شده بروی “Move to” کلیک کنید. بدین ترتیب امکان ارسال برنامه به دسکتاپ دیگر یا دسکتاپ جدید مهیا است.

Task View 04 فیلم آموزش کاربرد دسکتاپ مجازی Virtual desktopدر ویندوز 10

Task View

Task View فیلم آموزش کاربرد دسکتاپ مجازی Virtual desktopدر ویندوز 10

Drag and drop a window to move it to another desktop


منبع: فناوری اطلاعات پارسیا

لطفا برای بهبود کیفیت پاسخگویی، سوالات خود را در انجمن های گفتگو مطرح کنید.

مطالب مرتبط

بازدیدها 1014
آموزش ورود امن با CTRL+ALT+DELETE به ویندوز
آموزش ورود امن با CTRL+ALT+DELETE به ویندوز در این مقاله با نحوه ی فعال و غیر فعال کردن فشردن دکمه های CTRL+ALT+DELETE ...
بازدیدها 57
آموزش نصب ویندوز بروی فلش دیسک – Windows To Go...
آموزش نصب ویندوز بروی فلش دیسک - Windows to Go: نصب ویندوز بروی فلش دیسک: مایکروسافت ویژگی Windows to Go را در Windows ...
بازدیدها 38
آموزش تغییر امضای هارد بدون از دست رفتن داده ها – Disk Signature...
آموزش تغییر امضای هارد بدون از دست رفتن داده ها - Disk Signature تغییر امضای هارد ، Disk Signature: یک شماره منحصر به ف...
بازدیدها 275
آموزش خاموش کردن کامپیوتر بیکار بصورت خودکار...
آموزش خاموش کردن کامپیوتر بیکار بصورت خودکار اگر شما به طور معمول اقدام به خاموش کردن کامپیوتر خود می کنید، این آموزش د...
علی کرم زاده
علی کرم زاده
اغلب اوقات به فراگیری علوم کامپیوتر می پردازم و علاقه زیادی به اینترنت و شبکه های کامپیوتری دارم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code