آموزش تقسیم داده سلولها در چند سلول نرم افزار اکسل

فیلم آموزش تنظيمات Shadow Copies در ويندوز سرور
خرداد ۹, ۱۳۹۵
FlushDNS and Reset Cache
آموزش تنظیم مجدد و ریست کش DNS در کلاینت
خرداد ۱۲, ۱۳۹۵
نمایش همه
Cells Data Split

Cells Data Split

آموزش تقسیم داده سلولها در چند سلول نرم افزار اکسل:

شما می توانید متن را در یک یا چند سلول دیگر، و در سلولهای متعدد دیگر گسترش دهید “تقسیم داده سلولها” (داده ها می تواند متنی و یا تاریخ باشند). دقیقا بر عکس الحاق کردن داده ها در یک سلول “ترکیب متن سلولها”  که در آن شما می توانید متن را از دو یا چند سلول در یک سلول ترکیب کنید.

بعنوان مثال: اگر شما یک ستون کامل “نام و نام خانوادگی” را بخواهید در دو ستون دیگر “نام” و “نام خانوادگی” تقسیم کنید مثل این:

Split Data آموزش تقسیم داده سلولها در چند سلول نرم افزار اکسل

Cell Data Split

 

 

نکته: اگر به نام و نام خانوادگی ها توجه کنید می بینید که هر کدام بصورت تکی هستند، منظور اینکه اگر هر نام و نام خانوادگی از دو یا چند قسمت تشکلیل میشد با جدا کردن آنها با مشکل مواجه میشدیم و برخی از نام ها از چندین بخش تشکیل می شدند. در این خصوص یا بایستی از چندین روش استفاده کنیم و یا اینکه برای تفکیک نام و نام خانوادگی از یک کاما و یا نیم فاصله بین نام  ها و نام خانوادگی با پسوند یا پیشوند استفاده کنیم و در نهایت برای تقسیم متن سلولها بایستی از Comma و Space کمک می گرفتیم.

Convet Text to Cloumns Wizard Space آموزش تقسیم داده سلولها در چند سلول نرم افزار اکسل

Convet Text to Cloumns Wizard Space

 

روش تقسیم داده سلولها

  • نخست محدوده یا ستون مورد نظری را که شامل داده های متنی می باشد و قرار است به دو یا چند سلول دیگر تقسیم شود را انتخاب کنید. در این مثال از ستون C2 تا ستون C9 بایستی انتخاب شود.
  • از منوی نرم افزار بروید به  Data > Text to Columns و بروی آن کلیک کنید.

نکته:  یک یا چند ردیفی که میخواهید انتخاب کنید، اما بیش از یک ستون نبایستی انتخاب شود. مطمن شوید که ستون خالی به اندازه کافی در سمت چپ “در فارسی” راست “در انگلیسی” وجود داشته باشد تا هیچ چزی رونویسی نشود. اگر ستون خالی به اندازه کافی ندارید، آنها را اضافه کنید.

  • برای شروع پنجره Convert Text to Columns Wizard بروی Delimited و به مرحله بعدی بروید.
Convet Text to Cloumns Wizard Step1 آموزش تقسیم داده سلولها در چند سلول نرم افزار اکسل

Convet Text to Cloumns Wizard Step1

 

  • تیک گزینه Space را بزنید و مابقی گزینه ها بایستی چک مارک نشده باشند، در قسمت Data preview نتیجه این تقسیم داده را مشاهده خواهید کرد.
  • به مرحله ی بعدی بروید.

 

Convet Text to Cloumns Wizard Step2 آموزش تقسیم داده سلولها در چند سلول نرم افزار اکسل

Convet Text to Cloumns Wizard Step2

 

گزینه های دیگر اگر مابین دو حرف از کلید Tab استفاده شده بود تیک میشود، سمی کالن، کاما، و یا موارد دیگری که میتوانید از گزینه Other بهره ببرید.

  • در این مرحله، نوع فرمت ستون جدید را انتخاب کنید، اگر شما می خواهید طبق مثال ما پیش بروید بایستی فرمت  “Text” را برای ستون اول انتخاب کنید، برای ستون دوم نیز به همین منوال عمل کنید و ابتدا ستون را انتخاب و بعد فرمت آنرا چک کرده و به مرحله بعد بروید.

 

Convet Text to Cloumns Wizard Step3 آموزش تقسیم داده سلولها در چند سلول نرم افزار اکسل

Convet Text to Cloumns Wizard Step 3

 

  • بروی دکمه destination button آموزش تقسیم داده سلولها در چند سلول نرم افزار اکسل در سمت راست جعبه Destination کلیک کنید.
  • سپس سلولهای کاربرگی (Worksheet) که می خواهید داده ها تقسیم شوند را انتخاب کنید. بعنوان مثال اگر می خواهید “نام کامل” را به “نام و “نام خانوادگی” تقسیم کنید دو سلول که در ستونهای مجاور هم هستند را انتخاب کنید.
  • مجدد بروی دکمه destination button آموزش تقسیم داده سلولها در چند سلول نرم افزار اکسل برای بستن جعبه محاوره کلیک کرده، و سپس بروی Finish کلیک کنید.

destination button 02 آموزش تقسیم داده سلولها در چند سلول نرم افزار اکسل


منبع: فناوری اطلاعات پارسیا

لطفا سوالات خود را در انجمن های گفتگو مطرح کنید.

مطالب مرتبط

بازدیدها 675
فیلم آموزش پویا سازی تابع VLookup با تابع Match...
فیلم آموزش پویا سازی تابع VLookup با تابع Match: در این آموزش توضیح خواهیم داد تا چگونه با استفاده از تابع VLookup و تا...
بازدیدها 44
فیلم آموزش پروژه ساخت رکورد لیست حضور و غیاب در اکسل – Attendanc...
فیلم آموزش پروژه ساخت رکورد لیست حضور و غیاب در اکسل - Attendance Record لیست حضور و غیاب Attendance Record: در این پرو...
بازدیدها 96
آموزش تابع VLookup با Drop Down List نرم افزار Microsoft Excel...
آموزش تابع VLookup با Drop Down List نرم افزار Microsoft Excel: VLookup با Drop Down List : این تابع برای یافتن یک یا چ...
بازدیدها 762
فیلم آموزش Dynamic Drop List لیست باز شونده پویا در اکسل...
در اکسل می توانیم با استفاده از لیست های باز شونده ستون های حاوی اطلاعات را بصورت Drop List نمایش بدهیم.در این آموزش نیز...
علی کرم زاده
علی کرم زاده
اغلب اوقات به فراگیری علوم کامپیوتر می پردازم و علاقه زیادی به اینترنت و شبکه های کامپیوتری دارم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code