فیلم آموزش نحوه ی ارجاع به Workbook دیگر (کتاب کار) در نرم افزار اکسل

ارجاع به Sheet دیگر
فیلم آموزش نحوه ی ارجاع به Sheet دیگر (شیت، برگه) در نرم افزار اکسل
آبان ۱۳, ۱۳۹۶
Block Port
فیلم آموزش Block Port بلاک کردن پورت در ویندوز فایروال – Windows Firewall
آبان ۱۵, ۱۳۹۶
نمایش همه
ارجاع به Workbook دیگر

Refrence another workbook

فیلم آموزش نحوه ی ارجاع به Workbook دیگر (کتاب کار) در نرم افزار اکسل:

ارجاع به Workbook دیگر: شما می توانید با ایجاد یک مرجع خارجی به محتویات سلول ها در کتاب کار یا فایل دیگری از اکسل مراجعه کنید. یک مرجع خارجی (همچنین لینک نیز نامیده میشود) یک ارجاع به سلول یا محدوده نامگذاری شده (Defined Name) در یک Workbook دیگر اکسل می باشد.

اگرچه ارجاعات خارجی مشابه ارجاعات سلولی هستند، اما تفاوت های مهمی نیز وجود دارد. هنگام کار با مقادیر زیادی از داده ها یا فرمول های پیچیده که در میان چندین Workbook گسترده شده اند، از ارجاعات خارجی استفاده می کنید.

ارجاعات خارجی در کجاها بطور موثر می توانند مفید واقع شوند

ارجاعات خارجی زمانیکه شما با چندین فایل اکسل با شمار زیادی از داده ها سر و کار دارید مفید واقع خواهند شد. چرا که عملا کار با صفحات گسترده در یک Workbook مشکل آفرین است.

ادغام داده ها از چندین Workbook شما می توانید Workbook چندین کاربر یا دپارتمان را بهم لینک کنید. سپس با یکپارچه سازی داده های مرتبط در یک Workbook بصورت خلاصه آنها را ادغام کنید. به این ترتیب، زمانیکه کتابهای منبع تغییر کنند مجبور نخواهید بود Workbook های دیگر را بصورت دستی تغییر دهید و البته درصد خطا به مراتب نیز کمتر خواهد شد.

ساخت نمایش های متفاوت از داده های خود ایجاد کنید شما می توانید تمام داده های خود را در یک یا چند Workbook بعنوان منبع وارد کنید. سپس یک Workbook گزارشی از آن تهیه کنید که حاوی ارجاعات خارجی به اطلاعات مربوطه باشد.

مدل های پیچیده و بزرگ را ساده کنید با شکستن یک مدل پیچیده به مجموعه ی از کتاب کارهای مربوط و وابسته بهم، شما می توانید بر روی مدل بدون باز کردن همه ورق های مرتبط آن کار کنید. کتاب کارهای کوچک تر نیاز به حافظه ی زیادی ندارند و برای باز کردن، ذخیره سازی و محاسبه نیز سریعتر می باشند.مدلهای ارجاع خارجی Workbook

در فرمول های اکسل، ارجاعات خارجی به کتاب کارهای دیگر به دو روش عنوان میشود. بسته به اینکه Workbook منبع آن باز یا بسته باشد(فایل اکسل مبداء باز یا بسته باشد).

هنگامیکه منبع باز است، ارجاع خارجی شامل نام Workbook که در داخل براکت ([ ]) قرار میگیرد. بعنوان مثال: فرمول زیر سلول A10 تا A25 را از Workbook بنام Budget.xls را اضافه می کند.

هنگامیکه منبع بسته باشد، ارجاع خارجی شامل کل مسیر می باشد.

Ref another workbook02 فیلم آموزش نحوه ی ارجاع به Workbook دیگر (کتاب کار) در نرم افزار اکسل

ref another workbook

نکته:  توجه داشته باشید اگر نام برگه شامل فضای خالی (Space) و یا نویسه های غیر الفبایی باشد. باید نام شیت را در علامت نقل قول (Single quotation) قرار دهید. در تصویر پایین نام شیت “Annual 96” می باشد. بدلیل فاصله ی که بین عدد و کلمه قرار دارد، لذا بایستی آدرس Workbook و شیت داخل علامت نقل قول قرار گیرد.

Ref another workbook فیلم آموزش نحوه ی ارجاع به Workbook دیگر (کتاب کار) در نرم افزار اکسل

ref another workbook

در گیف آموزشی زیر میتوانید مراحل استفاده از ارجاع به Workbook دیگر را دنبال کنید.

دانلود گیف آموزشی

منبع: فناوری اطلاعات پارسیا

لطفا برای بهبود کیفیت پاسخگویی، سوالات خود را در انجمن های گفتگو مطرح کنید.

مطالب مرتبط

بازدیدها 15935
آموزش تابع Lookup و نحوه ی استفاده آن در نرم افزار اکسل...
آموزش تابع Lookup و نحوه ی استفاده آن در نرم افزار اکسل: تابع Lookup: این تابع برای بازگرداندن مقداری از یک محدوده (یک ...
بازدیدها 1341
آموزش قفل کردن سلولهای یک شیت در نرم افزار اکسل...
برای قفل کردن یک سلول باید خصوصیت Locked آن سلول فعال باشد؛ باتوجه به اینکه خاصيت Locked سلولها بطور پيش فرض فعال است، ب...
بازدیدها 94
فیلم آموزش ترفندهای اکسل Excel Tricks – قسمت سوم...
فیلم آموزش ترفندهای اکسل Excel Tricks – قسمت سوم: ترفندهای اکسل : شاید گاهی اوقات یکسری ترفندها و میانبرهای اکسل (قسمت ...
بازدیدها 795
آموزش پالايش داده يا Filter Data در اكسل
آموزش پالایش داده یا Filter Data در اكسل: زمانیكه با یك Worksheet كه شامل داده های زیادی می باشد روبرو باشید به تب كار ...
علی کرم زاده
علی کرم زاده
اغلب اوقات به فراگیری علوم کامپیوتر می پردازم و علاقه زیادی به اینترنت و شبکه های کامپیوتری دارم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

error: !! محتوا محافظت شد