فیلم آموزش نحوه ی ارجاع به Sheet دیگر (شیت، برگه) در نرم افزار اکسل

اتصال به اینترنت
آموزش بررسی و رفع مشکلات اتصال به اینترنت در ویندوز
آبان ۱۰, ۱۳۹۶
ارجاع به Workbook دیگر
فیلم آموزش نحوه ی ارجاع به Workbook دیگر (کتاب کار) در نرم افزار اکسل
آبان ۱۴, ۱۳۹۶
نمایش همه
ارجاع به Sheet دیگر

Refrence another sheet

آموزش نحوه ی ارجاع به Sheet دیگر (شیت، برگه) در نرم افزار اکسل:

ارجاع به Sheet دیگر : نحوه ایجاد مرجع خارجی در اکسل برای مراجعه به شیت دیگر در نرم افزار اکسل را در این آموزش بررسی خواهیم کرد.

در هنگام محاسبه داده ها در اکسل، شاید شما با درگ کردن موقعیت داده ها در یک شیت یا Workbook اینکار را انجام دهید. اما اکسل این توانایی را دارد با آدرس دهی به صفحات یا Sheet های دیگر و یا لینک به Workbook دیگر اینکار را براحتی برای شما انجام دهد. از اینرو با تغییر داده ها در صفحات دیگر، داده های مرتبط با آن بروز رسانی خواهند شد.

یک سلول مرجع خارجی در اکسل چیزی بیش از یک ارجاع به سلول و یا محدوده از سلولهای خارجی در Workbook خارجی نیست. مزیت اصلی استفاده از ارجاع خارجی اکسل این است که هر زمان که سلولهای ارجاع شده در یک برگه دیگر تغییرکنند مقدار بازگشت شده توسط مرجع خارجی سلول به طور خودکار به روز میشود.

هر چند ارجاعات خارجی در اکسل بسیار شبیه به مرجع های سلولی است، اما چندین تفاوت مهم وجود دارد، که در این آموزش ما با اصول اولیه آغاز کرده و مراحل گام به گام ایجاد انواع مرجع خارجی را به شما نشان خواهیم داد.


چگونه به یک صفحه دیگر در اکسل ارجاع دهیم

برای ارجاع به Sheet دیگر به یک سلول یا محدوده ی از سلول ها در یک صفحه دیگر در همان Workbook، بایستی ابتدا نام Sheet و سپس یک علامت تعجب و بعد آدرس سلول را قرار دهید.

نحوه ی ارجاع به یک سلول خاص

مثال:

میخواهیم به سلول A2 در شیت Sheet2 آدرس دهی کنیم. بدین ترتیب خواهیم داشت:

ref another sheet فیلم آموزش نحوه ی ارجاع به Sheet دیگر (شیت، برگه) در نرم افزار اکسل

ref another sheetنکته:  توجه داشته باشید اگر نام برگه شامل فضای خالی (Space) و یا نویسه های غیر الفبایی باشد. باید نام شیت را در علامت نقل قول (Single quotation) قرار دهید. به عنوان مثال: یک مرجع خارجی به سلول A1 در یک برگه بنام (داده های اطلاعاتی) آنگاه :

ref another sheet 02 فیلم آموزش نحوه ی ارجاع به Sheet دیگر (شیت، برگه) در نرم افزار اکسل

ref another sheet

ساخت مرجع به یک sheet دیگر در اکسل

هنگام نوشتن یک فرمول که به سلولها ی در صفحه ی دیگر اشاره می کند، همانطور که گفتیم می توانید نام شیت را تایپ کنید و سپس یک علامت تعجب قرار داده و یک مرجع سلولی را به صورت دستی وارد کنید. این روش، روشی کند و البته ممکن است همراه خطا باشد.

یک روش سریعتر و البته مطمن تر این است که در صفحه ی که می خواهید به یک سلول یا طیف وسیعی از سلولها یا محدوده ی دیگر در شیتی دیگر ارجاع دهید، نخست در سلول مقصد یا جاری فرمول را تایپ کرده و سپس برای ارجاع به شیت دیگر رفته و سلول یا محدوده ی سلولهای مورد نظر را انتخاب کرده و سپس Enter کنید.


منبع: فناوری اطلاعات پارسیا

لطفا برای بهبود کیفیت پاسخگویی، سوالات خود را در انجمن های گفتگو مطرح کنید.

مطالب مرتبط

بازدیدها 10390
آموزش اضافه کردن نماد دلار ($) در یک فرمول – ثابت نگه داشتن سلول...
آموزش اضافه کردن نماد دلار ($) در یک فرمول - ثابت نگه داشتن سلول مرجع برخی اوقات برای نوشتن فرمول در سلولهای اکسل نیاز ...
بازدیدها 839
آموزش تابع COUNT و کاربرد آن در نرم افزار اکسل...
آموزش تابع COUNT و کاربرد آن در نرم افزار اکسل: تابع COUNT شمارش سلولهای اکسل که شامل اعداد و یا شمارش اعداد در لیست آر...
بازدیدها 385
آموزش نحوه ی تغییر کاراکتر جدا کننده آرگومان ها و پارامترها در توابع ا...
آموزش تغییر کاراکتر جدا کننده آرگومان ها و پارامترها در توابع اکسل تغییر کاراکتر جدا کننده: اگر زبان سیستم عامل ویندوز ...
بازدیدها 264
آموزش تابع VLookup با Drop Down List نرم افزار Microsoft Excel...
آموزش تابع VLookup با Drop Down List نرم افزار Microsoft Excel: VLookup با Drop Down List : این تابع برای یافتن یک یا چ...
علی کرم زاده
علی کرم زاده
اغلب اوقات به فراگیری علوم کامپیوتر می پردازم و علاقه زیادی به اینترنت و شبکه های کامپیوتری دارم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

error: !! محتوا محافظت شد