پالایش داده
آموزش پالايش داده يا Filter Data در اكسل
فروردین ۳۰, ۱۳۹۵
Point-to-point bridging
فیلم آموزش تنظیم Point-to-point bridging اکسس پوینت
اردیبهشت ۵, ۱۳۹۵
نمایش همه
Point-to-multipoint bridging

Point-to-multipoint-bridging

فیلم آموزش تنظیم Point-to-multipoint bridging اکسس پوینت :

در شبکه های وایرلس، Bridge mode اجازه میدهد دو یا چند اکسس پوینت وایرلس با یکدیگر ارتباط برقرار کند که هدف از آن به هم پیوستن یا join شدن چندین شبکه LAN می باشد.

در مقاله گذشته در خصوص Bridging Mode اکسس پوینت ها در شبکه های وایرلس گفتیم که برخی از Wireless bridge ها فقط از یک اتصال Point-to-Point با اکسس پوینت دیگر پشتیبانی می کند و دسته ای دیگر از یک نقطه به چندین اتصال دیگر با اکسس پوینت ها امکان ارتباط دارند. حال در این آموزش می خواهیم چگونگی تنظیم اکسس پوینت در Point-to-multipoint bridging یا همان یک نقطه به چندین نقطه اتصال پل را بررسی کنیم.

در این مثال از برند TP-Link و ۳ اکسس پوینت استفاده شده که اکسس پوینت اول که قرار است بعنوان نقطه دسترسی اول با دو اکسس پوینت دیگر ارتباط برقرار کند را Access Point A بعنوان Point یا یک نقطه، و دو اکسس پوینت دیگر را multipoint یا چندین نقطه، یکی Access Point B و دیگری را Access Point C می نامیم.

نکته: برای راه اندازی چنین شبکه ی توسط توپولوژی Point-to-multipoint bridging شما بایستی اکسس پوینت A را در حالت Point-to-multipoint bridging با اکسس پوینت های B و C پیکره بندی کنید. همچنین شما بایستی Access Point B و Access Point C را در حالت “Point to Point Bridge mode” و نقطه آنها با Access Point A را پیکره بندی و تنظیم کنید.

گام اول: ابتدا با کابل شبکه RJ45 بایستی AP که قرار است در مد Point-to-multipoint bridging یا بعنوان Access Point A پیکره بندی شود را به کامپیوتر متصل کنید. و سپس با استفاده از رابط مبتنی بر وب Web-based با تایپ آدرس IP در نوار آدرس مرورگر وب وارد صفحه تنظیمات شوید ( بعنوان مثال: ۱۹۲.۱۶۸.۱.۱ یا ۱۹۲.۱۶۸.۱.۲۵۴).

نکته: آدرس LAN IP اکسس پوینت بسته به مدل متفاوت می باشد، لذا بایستی برچسب محصول را پیدا کنید.

گام دوم: بایستی آدرس LAN IP اکسس پوینت را برای جلوگیری از بروز IP conflict تغییر دهید.

پس از تغییر آدرس IP اکسس پوینت شما بایستی مجددا توسط آدرس جدید IP وارد صفحه تنظیمات AP شوید. به این نکته توجه کنید که IP addresses اکسس پوینت در یک شبکه نمی تواند یکسان باشد.

گام سوم: برای پیکره بندی Access Point A در مد Point to Multi-Point Bridge ابتدا از منو وارد تنظیمات وایرلس Wireless ->Basic Settings شوید و کانال آنرا تغییر دهید.

wireless settings channel فیلم آموزش تنظیم Point to multipoint bridging اكسس پوينت

Wireless Settings Channel

 

گام چهارم: در این بخش بایستی به قسمت حالت وایرلس Wireless -> Wireless Mode رفته و (Bridge (Point to Multi-Point را انتخاب کنید.

Point to Multi Pint Bridge فیلم آموزش تنظیم Point to multipoint bridging اكسس پوينت

Point-to-Multi-Pint Bridge

 

گام پنجم: بروی دکمه Survey یا Search در پایین صفحه کلیک کنید، سپس از لیست AP های لیست شده تعیین محل BSSID یا مک آدرس اکسس پوینت های B و C و همچنین کانال آنها را بخاطر داشته باشید و بروی دکمه Connect کلیک کنید.

سپس بایستی مک آدرس اکسس پوینت های B و C را در جعبه MAC of AP اول و دوم مشاهده کنید.

BSSID MAC Address فیلم آموزش تنظیم Point to multipoint bridging اكسس پوينت

BSSID-MAC-Address

 

گام ششم: حال برای اعمال تغییرات بروی دکمه Save کلیک کنید.

گام هفتم: در قسمت تنظیمات امنیتی Wireless-Security Settings امنیت وایرلس بروی WEP می باشد. توجه داشته باشید تنها WEP زمانیکه AP در حالت bridge mode تنظیم شده باشد پشتیبانی می شود.

WEP Security فیلم آموزش تنظیم Point to multipoint bridging اكسس پوينت

WEP Security

 

گام هشتم: از منوی تنظیمات System Tools-Reboot دستگاه را دوباره راه اندازی کنید.

Reboot فیلم آموزش تنظیم Point to multipoint bridging اكسس پوينت

Reboot

 

گام نهم: حال برای پیکره بندی اکسس پوینت های B و C بایستی مد یا حالت آنها بروی Point to Point Bridge تنظیم کنید.

اطلاعات اضافه:

یک گزینه بنام AP Mode در صفحه تنظیمات وجود دارد. اگر شما آنرا فعال کنید، اکسس پوینت می تواند در حالت AP در همان زمان که برای حالت Bridge پیکره بندی شده  است نیز کار کند. در غیر این صورت هیچ کلاینت وایرلس به این اکسس پوینت زمانی که برای حالت Bridge پیکره بندی شده است نمی تواند متصل شود.

Bridge With Ap Mode فیلم آموزش تنظیم Point to multipoint bridging اكسس پوينت

Bridge With AP Mode

 

منبع: فناوری اطلاعات پارسیا

لطفا سوالات خود را در انجمن های گفتگو مطرح کنید.

مطالب مرتبط

بازدیدها 59384
فیلم آموزش مخفی کردن وای فای مودم D-Link
آموزش مخفی کردن وای فای مودم D-Link: گفتیم یکی از روش های افزایش ضریب امنیت شبکه وایرلس مخفی کردن نام شبکه وایرلس یا SS...
بازدیدها 983
آموزش تنظیمات راه اندازی سیستم توسط مودم ADSL از طریق LAN...
آموزش تنظیمات راه اندازی سیستم توسط مودم ADSL از طریق LAN: Wake-on-LAN چیست؟ Wake-on-LAN یا (WoL) یک اترنت یا حلقه Tok...
بازدیدها 301
آموزش تفاوت های بین شبکه های کامپیوتری Domain ، Workgroup و Homegroup...
آموزش تفاوت های بین شبکه های کامپیوتری Domain ، Workgroup و Homegroup: شبکه های کامپیوتری : سیستم عامل ویندوز روش های م...
بازدیدها 932
آموزش File Server Resource Manager سرویس DFS سرور
آموزش File Server Resource Manager سرویس DFS سرور: File Server Resource Manager یا به اختصار FSRM یک مجموعه ای از ابزار...
علی کرم زاده
علی کرم زاده
اغلب اوقات به فراگیری علوم کامپیوتر می پردازم و علاقه زیادی به اینترنت و شبکه های کامپیوتری دارم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code