Vlookup Function Dynamic
فیلم آموزش پویا سازی تابع VLookup با تابع Match
شهریور ۱۱, ۱۳۹۵
DATEDIF Function
فیلم آموزش تابع DATEDIF و کاربرد آن در اکسل
شهریور ۱۸, ۱۳۹۵
نمایش همه
IMAP Protocol

IMAP Protocol

فیلم آموزش پروتکل IMAP دریافت ایمیل:

پروتکل IMAP مخفف Internet Message Access Protocol می باشد. یکی از پروتکل‌های نسبتاً جدید مورد استفاده در محیط وب (اینترنت) است. از این پروتکل برای انتقال و ارتباطات چند رسانه‌ای در وب بهره می‌گیرند. بطور مثال در سرویس‌های صندوق پست الکترونیکی و یا وب سایت‌های جدید که امروزه فایلهای صوتی و تصویری در آن‌ها بصورت آنلاین Online مورد استفاده قرار می‌گیرند از این پروتکل بهره گرفته‌اند. این پروتکل در لایه کاربردی بر روی پورت ۱۴۳ قرار دارد و به سرویس گیرنده‌ها اجازه دسترسی به ایمیل بر روی سرویس دهنده از طریق کنترل از راه دور را می‌دهد.

اگر شما تا بحال برای راه اندازی یک حساب ایمیل، خواسته باشید از پروتکل POP3 یا پروتکل IMAP استفاده کنید، شاید این سوال ذهن شما را مشغول سازد که کدامیک را انتخاب کنید؟

مبانی پروتکل IMAP

همانطور که از نام این پروتکل پیداست، IMAP به شما اجازه میدهد به پیام های ایمیل خود از هر کجا دسترسی داشته باشید. اغلب اوقات این دسترسی از طریق اینترنت است. در واقع پیام های ایمیل بروی میل سرور ذخیره می شوند.

زمانیکه شما صندوق پستی خود را توسط نرم افزار کلاینت چک می کنید، سرور به پیغام های شما متصل میشود. زمانیکه شما یک پیغام ایمیل را با استفاده از  IMAP می خوانید، در واقع شما آنها را دانلود و یا در کامپیوتر خود ذخیره نمی کنید. در عوض شما در حال خواندن پیغام ها بصورت آف لاین هستید. در نتیجه این امکان میسر می گردد تا ایمیل ها از طریق چندین دستگاه بدون تداخل چک شوند.

IMAP فیلم آموزش پروتکل IMAP دریافت ایمیل

IMAPسرویس دهند پست الکترونیکی، برنامه های ایمیل و IMAP

برای درک چگونگی کارکرد پروتکل IMAP تصور کنید به عنوان یک واسطه بین سرویس گیرنده ایمیل خود و سرور ایمیل خود هستید. سرورهای ایمیل همیشه بعنوان ارسال و دریافت کنده پیغام های ایمیل استفاده می شوند.

با استفاده از IMAP پیغام ها در سرور باقی می مانند. مگر اینکه شما آنها را از روی سرور پاک کنید. زمانیکه شما با برنامه ایمیل کلاینت همچون Microsoft OutLook وارد شدید، شما با IMAP به میل سرور متصل میشوید. هدر تمامی ایمیل ها به شما نمایش داده میشود. اگر شما یک پیغام را برای خواندن انتخاب کنید، بسرعت پیغام دانلود میشود و سپس می توانید آنرا مشاهده کنید. ایمیل ها دانلود نمیشوند مگر اینکه آنها باز شوند.

تقابل POP و IMAP

اگر شما فکر می کنید که IMAP با POP قابل جایگزینی هستند، بایستی دوباره فکر کنید. چرا که POP از طریق اتصال به سرور ایمیل ها را دانلود و همه پیام های جدید را هنگامیکه دریافت می کند، از روی سرور ناپدید میشوند. اگر شما تصمیم به چک کردن ایمیل ها از دستکاههای مختلف دارید، آنگاه به پیام های که قبلا دانلود شده اند، دسترسی نخواهید داشت. بطور کلی POP برای کسانی که پیام های ایمیل خود را از یک دستگاه واحد بررسی می کنند، مناسب می باشد. و کسانیکه در سفر نیز به دسترسی به ایمیل های خود از دستگاههای مختلف دارند، بهتر است از سرویس ایمیل مبتنی بر IMAP استفاده کنند.

POP3IMAP
شماره پورت۱۱۰۱۴۳
صندوق پستی چندگانهmultiply فیلم آموزش پروتکل IMAP دریافت ایمیلcheck mark فیلم آموزش پروتکل IMAP دریافت ایمیل
زمان اتصالکوتاهزیاد
پشتیبان گیریکاربرسرور
پیاده سازی آسانcheck mark فیلم آموزش پروتکل IMAP دریافت ایمیلmultiply فیلم آموزش پروتکل IMAP دریافت ایمیل
کاربران تلفن همراهmultiply فیلم آموزش پروتکل IMAP دریافت ایمیلcheck mark فیلم آموزش پروتکل IMAP دریافت ایمیل
استفاده از منابع سرورحداقلحداکثر

استفاده از IMAP

برخلاف POP، پروتکل IMAP به شما اجازه میدهد دسترسی، سازماندهی، خواندن و مرتب کردن ایمیل ها را بدون نیاز به دانلود انجام دهید. در نتیجه IMAP بسیار سریع و کارآمد  است.

سرور همچنین یک رکورد از تمامی پیغام های ایمیلی که شما ارسال کردید را نگهداری می کند و به شما اجازه دسترسی به پیغام های ارسال شده را از هر نقطه میدهد. IMAP پیغام ها را از سرور به کامپیوتر شما منتقل نمی کند، در عوض ایمیل های شما در کامپیوتر را با ایمیل های که در سرور وجود دارد، همسان سازی می کند.

multi email imap فیلم آموزش پروتکل IMAP دریافت ایمیل

Multi Emailمزایایی مهم پروتکل IMAP

چندین مزیت در استفاده از پروتکل IMAP وجود دارد:

  • اول اینکه اجازه میدهد از هر نقطه با دستگاههای مختلف به ایمیل های خود دسترسی داشته باشید.
  • دوم اینکه تنها زمانیکه بروی پیغام ایمیلی کلیک می کنید، دانلود میشود. در نتیجه نیاز به زمان بیشتری برای دریافت و دانلود تمامی ایمیل ها از سرور نخواهد بود.
  • سوم اینکه فایل های پیوست ایمیل ها بصورت خودکار توسط IMAP دانلود نمی شوند، در نتیجه شما قادر هستید ایمیل را چک کنید و از این طریق کنترل بیشتری بروی فایل های پیوست خواهید داشت. ضمن اینکه می توانید پهنای باند اینترنت خود را نیز مدیریت کنید.

در نهایت IMAP را می توان بصورت آنلاین همچون POP استفاده کرد. شما اساسا می توانید از مزایای هر دو پروتکل لذت ببرید.

امروزه بیش از گذشته تلفن های همراه محبوبیت دارند، IMAP نیز در حال تبدیل به گزینه ی محبوب در گوشی های هوشمند، تبلت، لپ تاپ ها و سایر دستگاههای دیگر است. IMAP برای کسانیکه از اتصال اینترنت با سرعت پایین تری برخوردار هستند نیز یک انتخاب ایدئوال می باشد.


منبع: فناوری اطلاعات پارسیا

لطفا برای بهبود کیفیت پاسخگویی، سوالات خود را در انجمن های گفتگو مطرح کنید.

RelatedPost

علی کرم زاده
علی کرم زاده
اغلب اوقات به فراگیری علوم کامپیوتر می پردازم و علاقه زیادی به اینترنت و شبکه های کامپیوتری دارم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

error: !! محتوا محافظت شد