آموزش تنظیم پشت زمینه Desktop کلاینت ها با Group Policy

دور گیری عکس
فیلم آموزش دور گیری عکس در فتوشاپ با Quick Mask
اسفند ۲۲, ۱۳۹۴
راه اندازی سیستم توسط مودم
آموزش تنظیمات راه اندازی سیستم توسط مودم ADSL از طریق LAN
فروردین ۷, ۱۳۹۵
نمایش همه
پشت زمینه Desktop کلاینت ها

Group Policy

آموزش تنظیم پشت زمینه Desktop کلاینت ها با Group Policy:

همانطور که میدانید با استفاده از Group Policy در ویندوز سرور می توان براحتی تنظیمات محیط کلاینت ها را سفارشی کرد. یکی دیگر از این امکانات سفارشی سازی پشت زمینه صفحه رومیزی (Desktop) کلاینت های دامین می باشد، بدین صورت که می توان یک صفحه Background واحد در سازمان یا شرکت برای تمامی کلاینت ها در نظر گرفت که معرف آن سازمان یا شرکت با لوگو و یا هر مورد واحدی باشد. پس با پشت زمینه Desktop کلاینت ها بصورت واحد می توان از طریق Group Policy ویندوز سرور یک تصویر برای کلاینت ها قرار داد.

البته راه های مختلفی برای تنظیم پشت زمینه دسکتاپ با استفاده از Group Policy وجود دارد. در این پست ما ساده ترین روش برای پیکره بندی تصویر زمینه دسکتاپ با Group Policy را بررسی خواهیم کرد. بطور خلاصه در خصوص Group Policy باید گفت زیر ساختی که به مدیر سیستم اجازه میدهد تا با پیکره بندی کاربران و کامپیوترها از طریق Group Policy settings و Group Policy Preferences آنها را مدیریت و تحت تاثیر قرار میدهد. شما می توانید با Group Policy settings بروی کامپیوتر و کاربر محلی تاثیر گذار باشید و قادر خواهید بود از Local Group Policy Editor برای این منظور استفاده کنید. برای مدیریت Group Policy settings و Group Policy Preferences در محیط ADDS می توان از کنسول Group Policy Management Console (GPMC) نیز استفاده کرد.

Deploy کردن پشت زمینه Desktop کلاینت ها با استفاده از Group Policy:

  • ابتدا بروی شروع (Start) ویندوز کلیک کنید و بعد Administrative Tools>Group Policy Management را باز کنید.
  • در کنسول Group Policy Management بروی دامنه (parsia.net) راست کلیک کرده و سپس برای ساخت یک GPO روی Create a GPO in this domain and link it here کلیک کنید (بعنوان مثال: Desktop Wallpaper).
create gpo آموزش تنظیم پشت زمینه Desktop کلاینت ها با Group Policy

Create GPO

  • بعد از ساخت GPO با کلیک بروی آن پنجره Link an Existing GPO باز خواهد شد که آنرا بایستی OK کنید، البته با راست کلیک بروی GPO ساخته شده نیز می توانید این گزینه را انتخاب کنید.
link an existing gpo آموزش تنظیم پشت زمینه Desktop کلاینت ها با Group Policy

Link an Existing GPO

  • حال بروی GPO مجدد راست کلیک کنید و Edit را انتخاب کنید.
edit gpo آموزش تنظیم پشت زمینه Desktop کلاینت ها با Group Policy

Edit GPO

  • بعد از باز شدن پنجره Group Policy Management Editor بایستی User Configuration را باز کنید، سپس Administrative Templates را باز کنید و بعد Desktop و دوباره بروی Desktop کلیک کنید و سرانجام بروی GPO ساخته شده Desktop Wallpaper دابل کلیک کنید.
gpo desktop آموزش تنظیم پشت زمینه Desktop کلاینت ها با Group Policy

GPO Desktop

  • حال برای فعال سازی تیک رادیویی را بروی Enable قرار دهید. در قسمت Wallpaper name بایستی تصویر را آدرس دهی (UNC path) کنید( در این مثال نام سرور SRV-01 می باشد).

آدرس UNC معمولا برای دسترسی به فایل های سرور یا پرینتر در شبکه LAN بکار میرود.

enable gpo desktop آموزش تنظیم پشت زمینه Desktop کلاینت ها با Group Policy

Enbale GPO Desktop

  • در قسمت wallpaper style می توانید برای پر کردن صفحه از لیست انتخابی Fill را انتخاب و تایید OK کنید.
  • توجه داشته باشید که این Policy بروی کاربران دامین تاثیر گذار خواهد بود و بایستی منتظر باشید تا بروز رسانی Policy انجام شود، البته می توانید برای اعمال تغییرات Policy در پنجره RUN ویندوز دستور gpupdate /force را بکار ببرید.

منبع: فناوری اطلاعات پارسیا

مطالب مرتبط

بازدیدها 747
فیلم آموزش باز کردن Local Group Policy Editor
فیلم آموزش باز کردن Local Group Policy Editor: در این آموزش با کاربرد و روشهای باز کردن ویرایشگر Local Group Policy در ...
بازدیدها 60
فیلم آموزش پیکره بندی DNS ویندوز سرور ۲۰۱۲ – Configure DNS...
فیلم آموزش پیکره بندی DNS ویندوز سرور 2012 - Configure DNS: پیکره بندی DNS ویندوز سرور - Configure DNS:دی ان اس سرور یک...
بازدیدها 246
آموزش بررسی قابلیت SSD TRIM Support در ویندوز
آموزش بررسی قابلیت SSD TRIM Support در ویندوز: SSD TRIM Support چیست: دستور TRIM قابلیتی است که به سیستم عامل برای انتق...
بازدیدها 170
فیلم آموزش چگونگی تهیه پشتیبان گیری و بازیابی GPO...
فیلم آموزش چگونگی تهیه پشتیبان گیری و بازیابی GPO: پشتیبان گیری و بازیابی GPO : در ویندوز سرور به شما در جهت محافظت از ...
علی کرم زاده
علی کرم زاده
اغلب اوقات به فراگیری علوم کامپیوتر می پردازم و علاقه زیادی به اینترنت و شبکه های کامپیوتری دارم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code