فیلم آموزش شبکه کردن کامپیوترها با وایرلس مودم ADSL

network
فیلم آموزش راه اندازی FTP Server و Port Forwarding در ویندوز۷
آذر ۱۴, ۱۳۹۳
network
فیلم آموزش پشتیبان گیری و ریکاوری با نرم افزار Acronis بر روی شبکه و FTP
آذر ۲۹, ۱۳۹۳
نمایش همه
network

network

فیلم آموزش شبکه کردن کامپیوترها با وایرلس مودم ADSL:

همانند شبکه کردن کامپیوتر ها با کابل شبکه (کراس یا استریت) می توانیم از طریق مودم ADSL یا Router Wireless و یا حتی  Access Point های نرم افزاری و سخت افزاری نیز کامپیوترها را با هم شبکه کنیم و از این طریق منابع شبکه را بین کامپیوترها به اشتراک قرار دهیم.شبکه کردن کامپیوترها با وایرلس نسبت به شبکه کابلی شامل مزایای از قبیل:

  1. هزینه راه اندازی کمتر.
  2. راه اندازی سریع تر.
  3. سهولت در جابجایی می باشد.

 

Wireless network فیلم آموزش شبکه کردن کامپیوترها با وایرلس مودم ADSL

Wireless-network

برای شبکه کردن کامپیوترها با وایرلس مودم ADSL  هر آنچه در مورد شبکه کردن دو کامپیوتر ویندوز هفت گفته شد در اینجا نیز بایستی رعایت کنیم بعلاوه تنظیمات مودم ADSL :

  1. ابتدا بایستی کامپیوترهای که قرار است در یک شبکه محلی فعالیت و همدیگر را شناسایی و منابع خود را در شبکه به اشتراک قرار دهند نام Workgroup یکسانی داشته باشند.
  2. فایروال ویندوز و یا نرم افزارهای فایروال هر دو سیستم بایستی خاموش و یا تنظیمات مربوط به آن انجام شود تا برقراری ارتباط با شبکه را داشته باشند.
  3. برای دادن آدرس IP به کامپیوترهای شبکه وایرلس بایستی توسط تنظیمات مودم ADSL و از قسمت مربوط به DHCP Server تعیین شود، بدین معنی که تمامی سیستم های داخل شبکه وایرلس بصورت خودکار توسط مودم ADSL آدرس IP دریافت کرده و همزمان با برقراری اینترنت، شبکه داخلی کامپیوترها از طریق وایرلس انجام خواهد شد.

پس از انجام مراحل گفته شده حال بایستی کامپیوترهای که در یک گروه کاری کار می کنند بتوانند با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. برای تست برقراری ارتباط کامپیوترهای شبکه می توان:

  1. از طریق خط فرمان ویندوز (CMD) با دستور PING آدرس IP کامیپوتر مقصد را بررسی کنیم.
  2. برای نمایش کامپیوترها از Network لیست کامپیوترهای داخل شبکه را مشاهده کنیم.
  3. و یا برای دسترسی به کامپیوترها از آدرس بار ویندوز و حتی پنجره RUN با تایپ نام کامپیوتر و یا آدرس IP دستگاه از منابع به اشتراک (اشتراک گذاری فایل و اشتراک گذاری پرینتر و…) گذاشته شده استفاده کرد.

نکته:  توجه داشته باشید که شبکه های بی سیم به نسبت شبکه های کابلی از سرعت به مراتب کمتری برای انتقال اطلاعات برخوردار هستند. لذا شبکه های بی سیم برای استفاده از اینترنت، اشتراک پرینتر، اسکنر و برای نقل و انتقال فایل ها با سایز کم مناسب می باشند

دانلود فیلم

مطالب مرتبط

بازدیدها 125
آموزش ذخیره سازی اطلاعات لاگین دامنه
آموزش ذخیره سازی اطلاعات لاگین دامنه مقدمه: نهنگاه "Cashe" ویندوز اطلاعات لاگین کاربرات قبلی را بصورت محلی ذخیره می کن...
بازدیدها 1303
فیلم آموزش فعال سازی و تنظیم مک فیلترینگ D-Link...
فیلم آموزش فعال سازی و تنظیم مک فیلترینگ D-Link: در این آموزش قصد داریم فعال سازی و تنظیم مک فیلترینگ D-Link را بررسی ک...
بازدیدها 416
فیلم آموزش تنظيمات Shadow Copies در ويندوز سرور...
فیلم آموزش تنظيمات Shadow Copies در ويندوز سرور: قبلا این ویژگی را با عنوان حفاظت سیستم در ویندوز 7 بررسی کردیم، حال در...
علی کرم زاده
علی کرم زاده

اغلب اوقات به فراگیری علوم کامپیوتر می پردازم و علاقه زیادی به اینترنت و شبکه های کامپیوتری دارم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code