DAYS360 Function
آموزش تابع Days360 و کاربرد آن در اکسل
شهریور ۲۹, ۱۳۹۵
Add WinPE Boot Menu
فیلم آموزش اضافه کردن WinPE به منوی بوت سیستم عامل جاری
مهر ۷, ۱۳۹۵
نمایش همه
Calc Age Birthday

Calc Age Birthday

فیلم آموزش محاسبه سن با تاریخ تولد در نرم افزار اکسل:

در این فیلم آموزشی در مورد چگونگی محاسبه سن از تاریخ تولد با استفاده از توابع اکسل را بررسی می کنیم. ما با استفاده از چندین فرمول برای حساب کردن سن از تاریخ تولد استفاده خواهیم کرد. و در نتیجه سال ها، ماه ها و روزها را بدست می آوریم. اما قبل از آن اجازه بدهید به شما نشان دهیم چرا اینکار لازم و مهم است.

چرا نیاز به محاسبه سن وجود دارد؟

فرض کنید برای ایجاد یک فرم در اکسل نیاز به بدست آوردن اطلاعات پرسنل شرکت داشته باشید. یکی از این اطلاعات تاریخ تولد پرسنل است. اگر قرار باشید بصورت دستی و با ماشین حساب اینکار را انجام دهید، به تب کار طاقت فرسایی خواهد بود اگر تعداد پرسنل زیاد باشد و یا اینکه بخواهید هر روز این اطلاعات را به روز رسانی کنید.! بنابراین با توجه به این دلایل نیاز به یاد گرفتن نحوه ی حساب کردن سن دارید.

چگونگی محاسبه سن از تاریخ تولد

شاید برخی از تابع IF شرطی و تابع Days360 اقدام به محاسبه سن کنند. اما نکته ی که در این جا وجود دارد و قبلا نیز بدان اشاره کردیم، استفاده از تابع Days360 می باشد. این تابع بر اساس سال ۳۶۰ روز می باشد. همانطور که گفتیم از تابع مذکور برای حسابداری های که بر اساس ۳۶۰ روز می باشد، مورد استفاده دارد.

بدین ترتیب بر مبنای آنچه گفتیم فرض کنید در سلول A1 تاریخ جاری را با استفاده از تابع Today بنویسیم و در خانه A2 تاریخ تولد را بنوسیم و در خانه A3 فرمول زیر را بکار ببریم.

نتیجه را در تصویر زیر ملاحظه می کنید. همانطور که مشاهده می کنید اطلاعات تکمیلی با استفاده از توابع یاد شده در خروجی دریافت نخواهد شد.

IF Days360 Function Example فیلم آموزش محاسبه سن با تاریخ تولد در نرم افزار اکسل

IF And Days360 Functionاما از تمام روش های محاسبه سن، ما با استفاده از تابع DATEDIF که برای محاسبه سن از تاریخ تولد کاربردی است، استفاده می کنیم. در این آموزش ما با استفاده از فرمول تابع Today در لابه لای تابع مذکور در سه بخش مختلف به محاسبه سن اقدام خواهیم کرد. محاسبه سالهای کامل، ماهها بعد از سال ها و بعد روزها بعد از ماه ها و سال ها.

DATEDIF Today Function Example 01 فیلم آموزش محاسبه سن با تاریخ تولد در نرم افزار اکسل

DATEDIF And Today Function

نکته: در نسخه های آفیس ۲۰۰۳ تا ۲۰۱۳ بدلیل عدم پشتیبانی از تاریخ شمسی می توانید از Add-in تبدیل تاریخ میلادی به شمسی و تبدیل تاریخ شمسی به میلادی استفاده کنید، البته در نسخه آفیس ۲۰۱۶ بصورت کامل از تاریخ شمسی پشتیبانی می شود.

در ادامه شما را به دیدن کامل فیلم آموزش محاسبه سن با استفاده از توابع اکسل دعوت می کنیم (برای دانلود فایل بروی دکمه خرید در پایین کلیک کنید).


منبع: فناوری اطلاعات پارسیا

برای دریافت لینک دانلود فیلم بروی دکمه خرید کلیک کنید.

مبلغ خرید لینک دانلود فیلم: ۱۵۰۰ تومان.

راهنمای خرید

لطفا برای بهبود کیفیت پاسخگویی، سوالات خود را در انجمن های گفتگو مطرح کنید.

مطالب مرتبط

بازدیدها 245
آموزش تابع VLookup با Drop Down List نرم افزار Microsoft Excel...
آموزش تابع VLookup با Drop Down List نرم افزار Microsoft Excel: VLookup با Drop Down List : این تابع برای یافتن یک یا چ...
بازدیدها 1004
آموزش تکرار ردیف و ستون در نرم افزار اکسل هنگام پرینت...
برای داشتن یک سر صفحه در تمامی صفحات پرینت شده مراحل زیر را به ترتیب طی می کنیم. در قسمت Page setup که در آفیس 2013 در ...
بازدیدها 913
آموزش کپی سریع داده سلول در اکسل
روش های معمول کپی کردن یک سلول در داخل یک سلول دیگر اینست که:روش اول: سلول حاوی داده را انتخاب و بعد با کلیدهای ترک...
بازدیدها 282
فیلم آموزش تابع OR و کاربرد آن در اکسل
فیلم آموزش تابع OR و کاربرد آن در اکسل: با استفاده از تابع OR در نرم افزار اکسل، اگر یکی از توابع منطقی مقدار TRUE را ب...
علی کرم زاده
علی کرم زاده
اغلب اوقات به فراگیری علوم کامپیوتر می پردازم و علاقه زیادی به اینترنت و شبکه های کامپیوتری دارم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

error: !! محتوا محافظت شد