ارجاع به Workbook دیگر
فیلم آموزش نحوه ی ارجاع به Workbook دیگر (کتاب کار) در نرم افزار اکسل
آبان ۱۴, ۱۳۹۶
Exploit Protection
آموزش فعال سازی و بهبود امنیت با Exploit Protection در ویندوز ۱۰
آبان ۱۶, ۱۳۹۶
نمایش همه
Block Port

Block Port Windows Firewall

فیلم آموزش Block Port بلاک کردن پورت در ویندوز فایروال – Windows Firewall:

Block Port در ویندوز فایروال: با توجه به نیازتان، شما می توانید تنظیمات فایروال ویندوز را برای باز یا بلاک کردن پورت “Port” پیکره بندی کنید. فرض کنید از طریق شبکه می خواهید با یک برنامه مشابه با کامپیوتر دیگر ارتباط برقرار کنید. یا اینکه قرار هست برای بازیها و گیم های شبکه ی یک Port را بلاک و یا یک پورت را باز کنید. بدین ترتیب می توانید از طریق فایروال ویندوز یک پورت را باز و یا بسته نگه دارید.

نکته امنیتی:  توجه داشته باشید برخی از برنامه های مخرب از طریق پورت های باز اقدام به نفوذ به سیستم کاربران می کنند. لذا در استفاده از باز کردن پورت ها دقت لازم را داشته باشید و از باز کردن پورت های که از طریق نامعلوم از شما درخواست میشود، جدا خودداری کنید.

گفتیم از مهمترین مقاصد شبکه کردن کامپیوترها، اشتراک منابع در شبکه ، ریموت دسکتاپ ویندوز و… می باشد. به تب در شبکه دامین نیز می توانیم تنظیمات ویندوز فایروال را برای کلاینت ها تعریف کنیم.

قوانین فایروال

قوانین فایروال اجازه می دهند ترافیک از طریق فایروال بررسی شود، البته الزاما به معنی ترافیک امن نمی باشد. برای تضمین ترافیک با IPsec می توانید قوانین امنیتی برای ارتباطات برقرار کنید.

قوانین را می توان برای ترافیک ورودی و یا ترافیک خروجی ایجاد کرد. این قوانین می تواند برای برنامه ها، سرویس ها، پروتکل یا پورت پیکره بندی شود.

قوانین فایروال به ترتیب زیر از اولویت برخوردارند:

 1. دور زدن احراز هویت (قوانینی که قوانین بللاک را رفع می کند).
 2. بلاک کردن ارتباط
 3. اجازه ارتباط

Inbound rules:

قوانین ورودی یا به طور صریح اجازه دسترسی می دهند و یا اینکه به طور کامل ترافیک برای دسترسی به کامپیوتر را که مطابق معیارهای قانونی است را مسدود می کند.

بعنوان مثال: شما می توانید یک قانون تنظیم کنید، تا ترافیک ایمن شده توسط IPsec برای Remote Desktop از طریق فایروال ویندوز را تایید کند(مسدود سازی برنامه). اما ترافیک مشابه که توسط IPsec ایمن نشده باشد را مسدود کند. زمانیکه ویندوز برای اولین بار نصب می شود، ترافیک ورودی مسدود است. برای اجازه به ترافیک ورودی بایستی یک قانون ورودی ایجاد کنید.

Outbound rules:

قوانین خروجی یا بطور صریح اجازه دسترسی می دهند و یا اینکه ترافیک ناشی از کامپیوتر را که با معیارهای قوانین منطبق می باشد، را مسدود می کند.

بعنوان مثال: شما می توانید یک قانون ایجاد کنید که خروجی به یک کامپیوتر خاص را از طریق فایروال مسدود کند. اما همان ترافیک به دیگر کامپیوترها اجازه دسترسی را میدهید. ترافیک خروجی بصورت پیش فرض مجاز است، بنابراین شما باید یک قانون خروجی برای جلوگیری از ترافیک ایجاد کنید.Block Port بلاک کردن پورت در Windows Firewall

 • ابتدا کلیدهای ترکیبی Win+R را فشرده تا پنجره RUN باز شود.
  Windows Key R فیلم آموزش Block Port بلاک کردن پورت در ویندوز فایروال  Windows Firewall

  Windows Key+R

 • سپس در پنجره RUN برای باز شدن “Windows Firewall with Advanced Security” بایستی wf.msc را تایپ و اجرا کنید ( User Account Control فیلم آموزش Block Port بلاک کردن پورت در ویندوز فایروال  Windows Firewallدر صورتیکه پنجره User Account Control برای رمز عبور و یا تایید مدیر سیستم باز شد، رمز عبور را تایپ و یا آنرا تایید “Yes” کنید).wf.msc فیلم آموزش Block Port بلاک کردن پورت در ویندوز فایروال  Windows Firewall
 • حال در ستون سمت راست بروی آیکون Inbound Rule کلیک کنید.
 • برای ایجاد یک نقش جدید بایستی بروی آیکون New Rule کلیک کنید.
wf New Rule فیلم آموزش Block Port بلاک کردن پورت در ویندوز فایروال  Windows Firewall

New Rule

 • حال در پنجره New Inbound Rule Wizard بایستی گزینه Port را انتخاب کرده و با زدن دکمه Next به مرحله بعد بروید.
  Block Port 01 فیلم آموزش Block Port بلاک کردن پورت در ویندوز فایروال  Windows Firewall

  بلاک کردن پورت

 • در مرحله ی بعد بایستی از پروتکل TCP و یا پروتکل UDP بسته به نوع ارتباط یکی را انتخاب کرده و در کادر پایین پورت مورد نظر را وارد کرده و به مرحله ی بعد بروید(در این مثال پورت ۸۰).
  Block Port 02 فیلم آموزش Block Port بلاک کردن پورت در ویندوز فایروال  Windows Firewall

  بلاک کردن پورت

 • سپس در مرحله Action بایستی گزینه Block the connection را انتخاب کنید. با زدن دکمه Next به مرحله بعد بروید.
 • در پنجره “Profile” با سه گزینه مواجه خواهید شد.
  1. Domain: این قانون برای زمانی که کامپیوتر شما عضو یک شبکه دامین باشد، استفاده میشود.
  2. Private: این قانون برای زمانی که کامپیوتر شما به یک شبکه خصوصی مانند خانه یا یک شبکه کوچک متصل باشد، استفاده میشود.
  3. Public: این قانون زمانی که کامپیوتر شما به یک شبکه عمومی مانند کافی شاپ یا هتل متصل باشد، استفاده میشود.
 • بنابراین اگر لپ تاپ یا کامپیوتر شما در شبکه خصوصی مانند خانه و یا کافی شاپ می باشد می توانید هر دو گزینه و یا اینکه اگر در شبکه های عمومی نیز استفاده می کنید، گزینه Public و اگر هم مردد هستید می توانید تمامی موارد را چک کید تا در تمام شبکه ها مسدود سازی برنامه انجام شود. سپس بروی دکمه NEXT کلیک کنید.Profile فیلم آموزش Block Port بلاک کردن پورت در ویندوز فایروال  Windows Firewall
 • در مرحله پایانی کافیست یک نام جهت شناسایی در آینده برای این نقش در نظر بگیرد، بعنوان مثال “ Block Port 80 ”. همچنین می توانید یک توضیح در قسمت Description که بصورت اختیاری می باشد برای این نقش در نظر بگیرد. سپس بروی دکمه “Finish” کلیک کنید.
  Block Port 03 فیلم آموزش Block Port بلاک کردن پورت در ویندوز فایروال  Windows Firewall

  بلاک کردن پورت

 • اکنون یک قانون جدید در بالای لیست “Inbound Rules” وارد شده است. در صورت اصلاح گزینه های آن می توانید بروی ورودی دابل کلیک کرده یا با انتخاب قانون سپس بروی گزینه Properties از ستون سمت راست اینکار را انجام دهید.

 

 

دانلود فیلم

منبع: فناوری اطلاعات پارسیا

لطفا برای بهبود کیفیت پاسخگویی، سوالات خود را در انجمن های گفتگو مطرح کنید.

مطالب مرتبط

بازدیدها 984
آموزش استفاده از صفحه کلید مجازی On-Screen Keyboard در ویندوز ۷...
اگر به هر دلیلی نمی توانید از صفحه کلید استفاده کنید ویندوز این امکان را در اختیار کاربر قرار خواهد داد تا از صفحه کلید ...
بازدیدها 21961
آموزش تنظیم روتر بعنوان تکرار کننده یا Repeater...
آموزش تنظیم روتر بعنوان تکرار کننده یا Repeater: اگر بخواهیم در مسافتی دورتر مثلا در دو ساختمان و یا در طبقات ساختمان ا...
بازدیدها 5021
آموزش فعال یا غیر فعال کردن قفل صفحه نمایش ویندوز ۱۰...
آموزش فعال یا غیر فعال کردن قفل صفحه نمایش ویندوز 10 قفل صفحه نمایش (Lock Screen)،اگر سیستم دقایقی بدون فعالیت و یا این...
علی کرم زاده
علی کرم زاده
اغلب اوقات به فراگیری علوم کامپیوتر می پردازم و علاقه زیادی به اینترنت و شبکه های کامپیوتری دارم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

error: !! محتوا محافظت شد