فیلم آموزش اضافه کردن Safe mode به منوی بوت ویندوز

MBR Disk
آموزش تعریف دیسک MBR و کاربرد آن Master Boot Record
شهریور ۲۵, ۱۳۹۵
Change Windows Boot Menu
آموزش تغییر منوی بوت ویندوز ۱۰ مانند ویندوز ۷ با ابزار bcdedit
شهریور ۲۷, ۱۳۹۵
نمایش همه
Windows Safe Mode Boot Menu

Windows Safe Mode Boot Menu

فیلم آموزش اضافه کردن Safe mode به منوی بوت ویندوز

اضافه کردن Safe mode به منوی بوت : با ورود ویندوز ۸، مایکروسافت یکسری تغییرات در منوی بوت ویندوز ایجاد کرد. اکنون بوت لودر مبتنی بر متن ویندوز ۷ بصورت پیش فرض پنهان شده و جای خود را به یک رابط گرافیکی کاربر پسند “GUI” با آیکون و متن داده است.

Safe Mode یک مد نرم افزاری است که کاربر را قادر می سازد تا به یک نسخه تغییر یافته از ویندوز وارد شده و هر مشکلی که از وارد شدن و بوت بصورت نرمال به ویندوز جلوگیری کند را تصحیح کند.

هر چند عملکرد آن در ویندوز ۸ به بعد غنی تر، رابط کاربری گرافیکی زیباتر شده اما بسیار دست و پا گیر تر شده. چرا که در مقایسه با بوت لودر کلاسیک ویندوز ۷ که بسیار سریع بود و شما همه عیب یابی و گزینه های راه اندازی مربوط به Safe Mode را بروی صفحه نمایش داشتید. البته قبل از بوت ویندوز کافی بود تا کلید F8 از صفحه کلید را فشار داده تا منوی بوت ویندوز برای شما قابل مشاهده و انتخاب باشد. اکنون در ویندوز ۸ به بعد برای مد ایمن بایستی یکبار سیستم عامل را راه اندازی کنید تا بتوانید به حالت Safe Mode دسترسی داشته باشید.

در این آموزش با نحوه ی اضافه کردن Safe mode به منوی بوت ویندوز آشنا خواهیم شد. و اینکه چگونه به طور مستقیم به بوت لودرهای جدید بروی صفحه نمایش قبل از ورود امن به سیستم عامل دسترسی داشته باشیم.

تمام آنچه که ما نیاز به بوت سیستم عامل جاری و تغییر آن برای شروع سیستم عامل در حالت Safe Mode خواهیم داشت، کپی کردن گزینه های آن با استفاده از ابزار bcdedit خواهد بود.اضافه کردن Safe mode به منوی بوت ویندوز ۸ و ویندوز ۱۰

 • نخست با کاربری مدیر سیستم وارد شوید و یا اینکه بایستی مجوز دسترسی Administrator ویندوز را داشته باشید.
 • در کادر جستجوی ویندوز “Command Prompt” را تایپ کرده و سپس بروی آن راست کلیک کرده و در مد ادمین آنرا باز کنید (User Account Control فیلم آموزش اضافه کردن Safe mode به منوی بوت ویندوزدر صورتیکه پنجره رمز عبور و یا تایید User Account Control باز شد، رمز عبور را تایپ و یا آنرا تایید “Yes” کنید).
 • قبل از آن بروی دکمه تنظیمات System->Advanced system settings->Startup and Recovery کلیک کنید و از قسمت System Startup منوی بوت را مشاهده کنید. در حال حاضر تنها سیستم عامل پیش فرض ویندوز ۸.۱ می باشد.
  Startup and Recovery 01 فیلم آموزش اضافه کردن Safe mode به منوی بوت ویندوز

  Startup and Recovery

 • حال فرمان زیر را در خط فرمان ویندوز تایپ کنید تا شناسه منحصر بفرد “GUID” را دریافت کنید.

   

  bcdedit copy guid 01 فیلم آموزش اضافه کردن Safe mode به منوی بوت ویندوز

  bcdedit

 • این دستور بوت سیستم عامل جاری را کپی و در یک ورودی بوت با نام “Windows 8.1 Safe Mode” اضافه خواهد کرد.

نکته:  در صورتیکه این دستور را مجدد تکرار کنید یک ورودی دیگر با همین نام اضافه خواهد شد. پس دقت کنید که تنها یک بار از آن استفاده کنید. البته می توانید در منوی Boot پنجره System Configuration آنرا حذف کنید که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

 • حال بایستی با استفاده از دستور زیر یک خروجی به آن اضافه کنید. البته مقدار {guid} که در دستور بالا دریافت کردید را بایستی در دستور زیر قرار دهید.

   

  bcdedit copy guid 02 فیلم آموزش اضافه کردن Safe mode به منوی بوت ویندوز

  bcdedit

 • حال اگر می خواهید یک Safe Mode با پشتیبانی شبکه نیز به منوی بوت ویندوز اضافه کنید. می توانید مجدد یکبار دیگر گزینه های بوت سیستم عامل جاری را کپی کنید.
 • البته این نام ها کاملا اختیاری هست و بر حسب نیاز می توانید آنرا تغییر دهید.
 • اکنون دستور زیر را برای Safe Mode با پشتیبانی شبکه استفاده کنید و مقدار {guid} را در دستور قرار داده و آنرا اجرا کنید.
 • همچنین اگر نیاز به اضافه کردن Safe Mode با خط فرمان ویندوز داشتید. یک رکورد بوت جدید مجدد بسازید.
 • حال دوباره بروی دکمه تنظیمات System->Advanced system settings->Startup and Recovery کلیک کنید و از قسمت System Startup منوی بوت را مشاهده کنید. اکنون یک منوی بوت چندگانه خواهید دید.
  Startup and Recovery 02 فیلم آموزش اضافه کردن Safe mode به منوی بوت ویندوز

  Startup and Recovery

 • اکنون می توانید سیستم عامل را مجدد راه اندازی کنید تا منوی بوت جدید با رابط کاربری GUID را مشاهده کنید. آنگاه قادر خواهید بود با انتخاب گزینه Safe Mode سیستم عامل را در مد ایمن راه اندازی کنید.حذف رکورد Safe Mode در منوی بوت ویندوز

بعد از اضافه کردن Safe mode به منوی بوت نوبت به حذف آن در صورت عدم تمایل به نمایش آن در صفحه ورود خواهد رسید که می توانید با استفاده از دستورالعمل های زیر رکوردهای مد ایمن را حذف کنید.

 • با استفاده از کلیدهای ترکیبی Win+R پنجره RUN را باز کنید.
  Windows Key R فیلم آموزش اضافه کردن Safe mode به منوی بوت ویندوز

  Windows Key+R

 • سپس دستور “msconfig” را تایپ و اجرا کنید.
 • پس از باز شدن پنجره System Configuration بروی تب Boot قرار بگیرید.
 • اکنون بایستی بوت مورد نظر را انتخاب و سپس بروی Delete کلیک کنید.
 • همچنین می توانید برای بوت پیش فرض یکی را انتخاب و بروی دکمه Set as default کلیک کنید.
  System Configuration Boot فیلم آموزش اضافه کردن Safe mode به منوی بوت ویندوز

  System Configuration

حذف رکورد Safe Mode از System startup ویندوز با ابزار bcdedit

 •  در پنجره خط فرمان ویندوز دستور bcdedit را تایپ و اجرا کنید تا لیست شناسه های بوت لودرهای که ساخته شده برای شما نمایش داده شود.
 • اکنون بایستی {guid} بوت لودر مورد نظر را کپی کرده و بجای قسمت {identifier} جایگذاری و دستور زیر را اجرا کنید تا بوت لودر از System startup بطور کل حذف شود.

   

  bcdedit list فیلم آموزش اضافه کردن Safe mode به منوی بوت ویندوز

  bcdedit list


منبع: فناوری اطلاعات پارسیا

لطفا برای بهبود کیفیت پاسخگویی، سوالات خود را در انجمن های گفتگو مطرح کنید.

مطالب مرتبط

بازدیدها 126
فیلم آموزش چگونگی لوگین خودکار Autologon در ویندوز ۸ – ویندوز ۱۰...
فیلم آموزش چگونگی لوگین خودکار Autologon در ویندوز 8 - ویندوز 10: در این مقاله به چگونگی پیکره بندی ویندوز برای فرآیند ...
بازدیدها 3177
آموزش تغییر فونت پیش فرض ویندوز ۱۰
آموزش تغییر فونت پیش فرض ویندوز 10: بسیاری از کاربران کامپیوتر که مدت طولانی از ویندوز XP استفاده کرده اند، شاید احساس ...
بازدیدها 139
فیلم آموزش لینک سخت Hard Links کپی آینه داده ها در ویندوز...
فیلم آموزش لینک سخت Hard Links کپی آینه داده ها در ویندوز: لینک سخت: در فایل سیستم NTFS سه نوع لینک فایل پشتیبانی می شو...
بازدیدها 133
فیلم آموزش کاربرد دسکتاپ مجازی Virtual desktopدر ویندوز ۱۰...
فیلم آموزش کاربرد دسکتاپ مجازی Virtual desktopدر ویندوز 10: آخرین ویژگی که به ویندوز 10 افزوده شده دسکتاپ مجازی "Virtua...
علی کرم زاده
علی کرم زاده
اغلب اوقات به فراگیری علوم کامپیوتر می پردازم و علاقه زیادی به اینترنت و شبکه های کامپیوتری دارم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code