آموزش بررسی Bridging Mode اکسس پوینت در شبكه وایرلس

Microsoft Word
آموزش اضافه کردن لیست منابع ، کتابشناسی و نقل قول در Word
اسفند ۳, ۱۳۹۴
تابع SUMIFS
آموزش تابع SUMIFS و کاربرد آن در نرم افزار اکسل
اسفند ۱۰, ۱۳۹۴
نمایش همه
Bridging Mode

Bridging Mode

آموزش بررسی Bridging Mode اکسس پوینت در شبكه وایرلس :

در شبكه های وایرلس حالت پل یا bridging mode اجازه میدهد تا دو یا چند اكسس پوینت (Access Point) با یكدیگر برای اتصال چندین شبكه مختلف LAN در ارتباط باشند.

AP bridging قابلیتی است که می توان آنرا در گزینه های تنظیمات اکسس پوینت فعال یا غیر فعال کرد. بطور معمول اکسس پوینت در مد پل هر مک آدرسی Media Access Control (MAC) که پارامترهای آن پیکره بندی شده باشد را در شبکه وایرلس پیدا خواهد کرد.

بسیاری از محصولات وایرلس از قابلیت حالت پل زدن با سطوح مختلف برخوردار می باشند.

  • Point-to-point bridging : برخی از wireless bridges ها تنها از یك اتصال نقطه به نقطه (point-to-point) با اكسس پوینت دیگر پشتیبانی می كنند و در این حالت اکسس پوینت می تواند براحتی با یک اکسس پوینت دیگر ارتباط برقرار کند.

 

 

  • Point-to-multipoint bridging : دسته ای دیگر از یك نقطه به چندین اتصال دیگر (point-to-multipoint) اكسس پوینت را پشتیبانی می كنند و در این حالت اکسس پوینت می تواند بصورت مستقیم با چندین اکسس پوینت دیگر ارتباط برقرار کند.

 

 

هر اكسس پوینت در حالت پل به یك شبكه LAN كابلی متصل می شود. برخی از انواع مدل های AP به طور همزمان از وایرلس كلاینت یا اکسس پوینت کلاینت در حالیكه در حالت پل می باشد نیز پشتیبانی می كند. اما برخی دیگر فقط در مد پل كار می كنند و به هر كلاینتی اجازه متصل شدن نخواهند داد. بعضی از اكسس پوینت ها نیز حالت پل را تنها با AP دیگر با محصولات یك كارخانه یا برند پشتیبانی می كنند.

بدیت ترتیب زمانیكه اکسس پوینت را در حالت Bridge تنظیم می كنیم در واقع لینکی بین یک شبکه  کابلی و بی سیم ایجاد کرده ایم و در این حالت کلاینت های بی سیم نمی توانند به AP متصل شوند .

برای این منظور همانند روتر بعنوان تکرار کننده یا اكسس پوینت در مد Repeating بایستی مک آدرس یکی از اكسس پوینت ها را بدست آورده و در AP Bridge ذخیره و مد آنرا بروی Bridge تنظیم کنیم.

منبع: فناوری اطلاعات پارسیا

لطفا سوالات خود را در انجمن های گفتگو مطرح کنید.

مطالب مرتبط

بازدیدها 656
آموزش جلوگیری از پاپ آپ تبلیغاتی در مرورگرها...
آموزش جلوگیری از پاپ آپ تبلیغاتی در مرورگرها: هنگامیکه قصد دارید به یک آدرس اینترنتی، به یک وب سایت مراجعه کنید همزمان ...
بازدیدها 1973
فیلم آموزش استفاده از چند اتصال اینترنت همزمان و جداگانه...
فیلم آموزش استفاده از چند اتصال اینترنت همزمان و جداگانه: در ویندوز از 2 یا چند کانکشن یا اتصال اینترنت همزمان نمی توان...
بازدیدها 16435
آموزش تنظیم روتر بعنوان تکرار کننده یا Repeater...
آموزش تنظیم روتر بعنوان تکرار کننده یا Repeater: اگر بخواهیم در مسافتی دورتر مثلا در دو ساختمان و یا در طبقات ساختمان ا...
بازدیدها 4487
فیلم آموزش تنظیمات مودم همراه ۴G جهت اشتراک اتصال اینترنت...
فیلم آموزش اشتراک گذاری اینترنت وایرلس مودم همراه 4G: امروزه اینترنت همراه با گوشی های هوشمند یکی از معمول ترین و شایع ...
علی کرم زاده
علی کرم زاده
اغلب اوقات به فراگیری علوم کامپیوتر می پردازم و علاقه زیادی به اینترنت و شبکه های کامپیوتری دارم.

2 دیدگاه ها

  1. AmirAli گفت:

    خيلي خوبه. عاليه. فقط چرا ديگه فيلم هاي آموزشي نداريد. اما توضيحات خوبي داديد خوب فيلم بهتره براي ما.
    بازم متشكرم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code