آموزش اضافه کردن دامنه به دلخواه در لوکال هاست (ویندوز)

Excel
آموزش تعریف محدوده یا نامگذاری یک محدوده به صورت دینامیک در اکسل
تیر ۱۵, ۱۳۹۳
IMAP Settings Gmail
آموزش تنظیمات IMAP جی میل در نرم افزار Outlook 2013
تیر ۱۷, ۱۳۹۳
نمایش همه
internet

internet

شاید شما بخواهید در سیستم عامل خود بجای آدرس لوکال هاست ویندوز (localhost) آدرس دامنه سایت خود را وارد کنید تا سایت خود را در لوکال هاست ملاحظه کنید. خوب راه کار آن را در زیر با هم دنبال می کنیم تا بجای آدرس لوکال هاست منبعد با آدرس دومین در ویندوز با آن کار کنیم.

فرض کنید www.parsia.net آدرس سایت باشد و با روت  http://localhost/wordpress که محتویات سایت  باشد.

آنوقت داریم:

۱- ابتدا بایستی فایل hosts  در سیستم عامل ویندوز ویرایش شود، پس به آدرس زیر رفته و با یک ویرایشگر متنی همچون notepad ویندوز آنرا باز و ویرایش می کنیم.

C:\Windows\System32\drivers\etc

نکته: توجه داشته باشید که آدرس سیستم عامل نصب شده در سیستم شما ممکن است درایو دیگری بغیر از \:C باشد که آنرا همان نام داریو ویندوز نصب شده بایستی قرار داد.

۲- فایل hosts را با notepad باز کرده همچون شکل زیر و آنرا ویرایش می کنیم. در قسمت مشخص شده با رنگ زرد همانطور که ملاحظه می کنید آدرس سایت www.parsia.net را وارد کرده ایم.

hosts آموزش اضافه کردن دامنه به دلخواه در لوکال هاست (ویندوز)

۳- حال طبق شکل زیر باید فایل httpd.conf که فایل تنظیمات آپاچی هست رو باز میکنید (در اینجا ما از نرم افزار Wamserver استفاده می کنیم روی نرم کلیک کنید و طبق شکل عمل کنید ) اکنون بعد از باز کردن httpd.conf  به سطر آخر برید و کد زیر را اضافه نمایید.

NameVirtualHost 127.0.0.1

hosts1 آموزش اضافه کردن دامنه به دلخواه در لوکال هاست (ویندوز)

نکته: اگر میخواهید آدرس لوکال هاست localhost را همچنان داشته باشید و فرض رو بر این بگیریم که آدرس local من C:\wamp\www باشه. کد زیر را به آخر آن نیز اضافه کنید.


<VirtualHost 127.0.0.1>
DocumentRoot "c:\wamp\www"
ServerName localhost
</VirtualHost>

خب حالا میخوام آدرس www.parsia.net رو ایجاد کنم.

DocumentRoot “C:\wamp\www\wordpress”
ServerName parsia.net
</VirtualHost>

اکنون برای اینکه مطمن شوید آدرس سایتی که در لوکال ایجاد کرده اید را میتوانید یک ping نیز از آن بگیرید و مطمن شوید. بدین صورت در RUN ویندوز cmd را تایپ و اجرا کنید سپس مثلا بر طبق سناریوی که ما داشتیم پینگ سایت را می گیرید تا ببینید که آیا قابل اجرا می باشد یا خیر.

تایپ کنید.

ping www.parsia.net

hosts2 آموزش اضافه کردن دامنه به دلخواه در لوکال هاست (ویندوز)

در آخر بایستی تمامی سرویس ها را reset و یا نرم افزار را بسته و دوباره باز کنید تا سرویس ها دوباره راه اندازی شود. حال میتوانید دیگر در آدرس بار مرورگر دامینی که معین کردید را فراخوانی کنید تا سایتی که در لوکال هاست بارگذاری کرده اید، اجرا شود.

مطالب مرتبط

بازدیدها 744
فیلم آموزش تنظیم Point-to-point bridging اکسس پوینت...
فیلم آموزش تنظیم Point-to-point bridging اکسس پوینت : در شبکه های وایرلس، Bridge mode اجازه میدهد دو یا چند اکسس پوینت ...
بازدیدها 10604
آموزش فعال کردن Administrator هنگام فراموشی پسورد ویندوز۷...
شاید برای شما اتفاق افتاده باشد که هنگامی که پسورد نام کاربری ورود به ویندوز خود را فراموش کرده باشید چه کاری باید کرد. ...
بازدیدها 752
آموزش اعمال Local Group Policy به کاربران یا گروههای خاص ویندوز...
آموزش اعمال Local Group Policy به کاربران یا گروههای خاص ویندوز: در آموزش های قبل گفتیم  Local Group Policy کنسول مدیری...
بازدیدها 2881
آموزش فعال یا غیر فعال کردن قفل صفحه نمایش ویندوز ۱۰...
آموزش فعال یا غیر فعال کردن قفل صفحه نمایش ویندوز 10 قفل صفحه نمایش (Lock Screen)،اگر سیستم دقایقی بدون فعالیت و یا این...
علی کرم زاده
علی کرم زاده
اغلب اوقات به فراگیری علوم کامپیوتر می پردازم و علاقه زیادی به اینترنت و شبکه های کامپیوتری دارم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code